Uczniowie nagrali cover tegorocznego utworu Męskiego Grania (wideo)

2017-10-30

Ponad 49 tysięcy odtworzeń w zaledwie kilkanaście dni po premierze, takim wynikiem mogą pochwalić się uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej, którzy w ramach projektu „Kamera-akcja” nagrali cover utworu „Nieboskłon”, tegorocznego singla Męskiego Grania.

Pierwszy projekt coveru do Męskiego Grania nagraliśmy w 2013 roku, on też miał takie całkiem fajne odbicie w sieci natomiast tegoroczne odbicie jest nieporównywalne dla na. My zawsze myślimy o tym jak pokazać naszą szkołę w zupełnie inny sposób, ale też nasz działania wewnętrzne zupełnie odbiegają od innych szkół. Stawiamy przede wszystkim na taki rozwój społeczny naszych uczniów i te wszystkie zajęcia artystyczne, muzyczne mają na celu realizację tych innych postaw społecznych. 

- mówi Aleksandra Jabłońska-Błokowska, nauczyciel  Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej.

Pomysł na realizacje muzycznego projektu pojawił się na początku roku szkolnego, później machina ruszyła. Nad stworzeniem coveru tegorocznego hymnu Męskiego Grania pracowało ponad 50 uczniów w wieku 9 – 19 lat.

O tym coverze zrobiło się głośno nie tylko w naszym regionie, dowiedzieli się o nim nawet sami twórcy Męskiego Grania.

Pomyślałem sobie dlaczego nie napisać do twórców utworu, pierwszą wiadomość wysłałem do Organka, napisałem że stworzyliśmy cover „Nieboskłonu” i zaprosiłem do wysłuchania. Bardzo szybko Organek się odezwał.

-wspomina Nikolas z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej.

Reakcja zaskoczyła chyba wszystkich, cover wraz z gratulacjami pojawił się na oficjalny fanpagu Organka i Roguckiego.

Na początku nie spodziewaliśmy się, że aż tak będzie, ale później Pan Organek i Pan Rogucki udostępnili to i był to dla nas wielki szok. 

- mówi Julia z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress