Bez powodu pobił siostrę i siotrzeńca

2017-10-05

Mundurowi z Sosnowca wspólnie z policjantem z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który dokonał pobicia swojej siostry i siostrzeńca. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania schował się przed policjantami w wersalce. 

33- latek zaatakował swoją siostrę i siostrzeńca w niedzielę, 1 października około godziny 12.00 w rejonie przystanku autobusowego przy ul. Lipowej w Sosnowcu. Kobiecie wraz z synem udało się uciec od oprawcy i znaleźć schronienie w mieszkaniu swojej siostry, która poinformowała o wszystkim dyżurowego policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą pobicia jest brat zgłaszającej. Całe zdarzenie miało miejsce około godziny 11.40. 42 letnia kobieta wraz z 16 letnim synem stali na przystanku autobusowym przy ul. Lipowej. Nagle podbiegł do nich 33 letni nietrzeźwy brat zgłaszającej i zaczął uderzać kobietę, a także jej syna po twarzy jak również kopać po ciele. Groził wymienionym pozbawieniem życia. Kobiecie i jej synowi udało się uciec oraz schronić u siostry. Agresywny 33 latek pobiegł za nimi jednak gdy dowiedział, że Policja została powiadomiona o zdarzeniu zabarykadował się w jednym z pomieszczeń.

- przekazuje sosnowiecka policja.

Rodzina sprawcy przypuszczała iż mężczyzna może mieć przy sobie niebezpieczne przedmioty dlatego policjanci postanowili wyważyć drzwi, wkroczyć do pomieszczenia wraz z psem służbowym i rozpocząć poszukiwania sprawcy pobicia.

33 latek schował się przed policjantami pojemniku na pościel wersalki, która znajdowała się w pomieszczeniu. W związku z popełnieniem przestępstw z art. 190 KK, art. 157 KK oraz 217 KK został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Sprawca zdarzenia jest dobrze znany sosnowieckim kryminalnym. W przeszłości był już karany m.in. za kradzieże, kierowanie gróźb karalnych, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz naruszeniu nietykalności.

- informuje policja.

W dniu dzisiejszym Prokurator Rejonowy w Sosnowcu w związku z popełnionymi przestępstwami zastosował wobec mężczyzny dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress