Memoriał znów zagości w hali „Centrum”

2017-10-03

Do Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej powraca Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. zagrają w nim zespoły z Polski, Czech, Węgier oraz Izraela. Siatkarskie zmagania potrwają od 6 do 8 października. Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie mecz o superpuchar Polski.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej to nie tylko sportowa rywalizacja, wydarzenie ma być ukłonem w stronę zmarłej na białaczkę siatkarki oraz podnosić świadomość społeczeństwa w kwestii krwiodawstwa oraz transplantacji szpiku kostnego. jak co roku w trakcie memoriału będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego.
Podczas VI Memoriału wystąpią Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, TJ Sokol Frydek Mistek z Czech, Linamar Bekescsabai RSE z Węgier, a także Hapoel Kfar Saba z Izraela.

Memoriał w Dąbrowie Górniczej odbędzie się po raz trzeci. Miasto było gospodarzem tej imprezy w 2011r. Wtedy na boisku walczyły siatkarskie drużyny narodowe kobiet, triumfatorem turnieju została Rosja. W zeszłym roku wystąpiły żeńskie zespoły klubowe – TJ Sokol Frydek Mistek z Czech, „ZARECHIE” Odintsovo z Rosji, CSM BUCURESTI z Rumunii oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Zwyciężył zespół rosyjski.

- czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

Dodatkowo w hali „Centrum” dojdzie do pojedynku o superpuchar Polski, w którym mistrz i zdobywca pucharu Chemik Police zmierzy się z finalistą tych rozgrywek, Budowlanymi Łódź.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress