Mężczyzna poszukiwany listem gończym został zatrzymany

2017-10-09

21-letni mieszkaniec Sosnowca, który od dłuższego czasu ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii przed wymiarem sprawiedliwości wpadł w ręce policji podczas krótkiej wizyty w Polsce. Młody mężczyzna był poszukiwany listem gończym do obycia kary 1 roku pozbawienia wolności. 

Młody sosnowiczanin został zatrzymany zaledwie dzień po tym jak wylądował w kraju.

Sąd Rejonowy w Sosnowcu wydał list gończy za 21-letnim mieszkańcem Sosnowca, który za popełnienie szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem powinien trafić za kraty na 12 miesięcy. Taką karę wymierzył mu Sąd orzekający w jego sprawie. Świadom tego faktu, młody sosnowiczanin od tego czasu ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii. Sosnowieccy policjanci wytropili jego miejsce pobytu, a kiedy okazało się, że wybiera się do Polski, zatrzymali go już dzień po tym, jak wylądował w kraju.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

21-latek nie krył swojego zdziwienia podczas policyjnych czynności. Jak oświadczył, zamierzał po kilku dniach wrócić na teren Wysp Brytyjskich. Zatrzymany mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności, swoją „wycieczkę” na wyspy będzie musiał niestety odłożyć w czasie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress