Nowy przewodnik Muzeum Zagłębia w Będzinie (wideo)

2017-10-26

Muzeum Zagłębia w Będzinie w październiku rozszerzyło swoją bogatą ofertę edukacyjna o kolejny produkt. Jest to przewodnik „Muzealne eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty”.

Publikacja została wydana przez Fundację „Trasa dla Bobasa” z Krakowa, przy współpracy z naszą instytucją. To bardzo fajny przewodnik rodzinny, bardzo atrakcyjny, w bardzo przystępnej formie napisany, pełen konkursów, zagadek, rebusów.

- komentuje Wioletta Lisowska, dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Przewodnik wypełniony jest po brzegi zadaniami o różnym poziomie trudności, w ich rozwiązywaniu pomóc mogą oczywiście rodzice.

Na jednej ze stron trzeba np. zaznaczyć elementy obronne zamku, wskazać gdzie jest zamek dolny, górny. Ja się trochę obawiała, że będzie to trudne zadanie ale z tego co wiem, bo mieliśmy już tutaj takie zajęcia organizowane by rozpropagować to wydawnictwo i dzieci znakomicie sobie poradziły.

- mówi Agnieszka Milka z Działu Edukacji Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Publikacja daje najmłodszym możliwość poznania najsłynniejszych obiektów zabytkowych Będzina. Zwiedzanie obiektów razem z Lilką i Gutkiem – postaciami z książeczki –z pewnością będzie wspaniałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress