Najpiękniejsze ogrody i balkony nagrodzone

2017-10-27

W urzędzie miejskim zostały dziś wręczone nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszy ogród i najpiękniejszy balkon w naszym mieście.

W konkursie „Pamiętajcie o ogrodach” wzięło udział 16 rodzin. Komisja konkursowa oglądała i fotografowała ogrody, tarasy i balkony w różnych zakątkach naszego miasta.

W kategorii najpiękniejszy taras/balkon:
I miejsce zajęła Mirosława Dudek
wyróżnienie: Karolina Cygan
wyróżnienie: Anna Samsonowicz
W kategorii najpiękniejszy ogród:
I miejsce zajęli ex aequo: Alicja Wójtowicz- Nowak oraz Beata i Edward Gutowscy
wyróżnienie: Joanna Ligenza
wyróżnienie: Helena Klimek
Nagroda specjalna za zagospodarowanie przestrzeni wspólnej: Janina Gwiazda

Mimo kapryśnej aury ogrodnicy amatorzy nie zawiedli. Obok nowinek roślinnych coraz częściej inwestują albo samodzielnie wykonują tzw. małą architekturę ogrodową, która w znaczący sposób wpływa na efekt całości.

Komisja doceniła własny wkład pracy, inwencję i cierpliwość. Laureaci otrzymali z rąk Pełnomocnik Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego nagrody rzeczowe i wartościowe karty podarunkowe, pozostali uczestnicy zostali obdarowani literaturą fachową.

Serdecznie gratulujemy pasjonatom biorącym udział w tegorocznych zmaganiach i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznym konkursie.
Na zakończenie uroczystego podsumowania konkursu zostało przeprowadzone szkolenie pt. „Odmiany drzew i krzewów owocowych do nasadzeń w ogrodzie” przeprowadzone przez Janinę Klimek ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress