Orkan Ksawery nadciaga nad Śląsk. IMGW wydaje ostrzeżenie II stopnia

2017-10-05

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia przed silnym wiatrem, które objęło niemal całą Polskę. Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy północnej części Polski, jednak mocno powieje również na Śląsku.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW objęło tenere całego woj. śląskiego, porywiste wiatry będą szaleć nad naszym regionem od godziny 17.00 w czwartek 5 października do godz. 2:00 w piątek 6 października.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 55 km/h, z porywami do 100 km/h, początkowo południowo-zachodni, skręcający na zachodni.

- informuje IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnych zjawisk meteorologicznych wynosi aż 80%. Przed Bardzo silnym wiatrem i możliwymi burzami ostrzegają również Polscy Łowcy Burz, stowarzyszenie znane również pod nazwą Skywarn Polska.

W czwartek, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, a także w nocy z czwartku na piątek, nad naszym krajem będzie przemieszczać się niewielki, ale bardzo aktywny ośrodek niskiego ciśnienia. W związku z powyższym w systemie SkyPredict (http://lowcyburz.pl/sp3/index.html) zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać! W związku z dynamiczną sytuacją, ostrzeżenia te w razie konieczności będą aktualizowane.

- czytamy na facebookowym profilu  Polscy Łowcy Burz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress