Projekt „Road to tolerance”

2017-10-10

W dniach 23.09.2017- 30.09.2017 Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń” zrealizowało międzynarodowy projekt „Road to tolerance” w ramach programu Erasmus Plus.

Na miejsce działań wybrano Wisłę i Ośrodek Wypoczynkowy Krokus. Oprócz grupy młodzieży, współpracującej ze Stowarzyszeniem, w projekcie brała udział młodzież ze Szkoły nr 5 w Tarnopolu (Ukraina) wraz z nauczycielami oraz młodzi ludzie wraz z liderami z grupy nieformalnej Incir Youth Group z Aydın (Turcja), w sumie 36 osób.

Głównym tematem projektu było zjawisko uchodźstwa w obecnych czasach oraz negatywne zachowania, które temu zjawisku towarzyszą – ksenofobia, dyskryminacja oraz agresja. Celem projektu było zdobycie przez uczestników nowych umiejętności, postaw oraz poszerzenie już posiadanej wiedzy. Miał za zadanie przyczynić się do bycia bardziej tolerancyjnym, otwartym oraz wrażliwym obywatelem, który nie boi się reagować i przeciwdziałać negatywnym zjawiskom.

Projekt realizowany był w języku angielskim i za pomocą metod i narzędzi edukacji pozaformalnej, takich jak: gry i zabawy integracyjne, sesje tematyczne, pracę w grupach międzynarodowych, dyskusje, burze mózgów, artystyczne formy przekazu tj. sesje fotograficzne, filmy; ewaluacje, wieczory narodowe, w czasie których mogli poznać kulturę i tradycje Polski, Ukrainy i Turcji.

Efektem pracy uczestników „Road to tolerance” jest film poklatkowy – Don’t be afraid oraz przeprowadzona sesja fotograficzna – We are just like you, z której powstanie wystawa zdjęć. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta Sławkowa – Rafał Adamczyk i Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok.

Tekst i zdjęcia – Ewa Tarnowska, V-ce Prezes Stowarzyszenia Porozumienie Pokoleń.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress