Rekord dla życia

2017-10-17

W poniedziałek, w samo południe, 450 dąbrowskich uczniów i przedszkolaków przyłączyło się do ogólnopolskiej próby bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.

W hali „Centrum” przy fantomach stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Sportowych, III LO, szkół podstawowych nr 7, 10 i 29, a także dzieci z przedszkola nr 10. Przez 30 minut prowadzili symulowaną akcję przywracania krążenia i oddychania.

Przed halą odbyły się pokazy służb ratowniczych – straży pożarnej, policji, absolwentów ratownictwa medycznego z Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego, a także członków Harcerskiego Klubu Ratowniczego Auxilium. Można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru i uzyskać informacje na temat cukrzycy, o co zadbali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Nie zabrakł też okazji, żeby oddać krew, do czego zachęcali honorowi krwiodawcy – uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych.

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji od kilku lat, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w połowie października organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wydarzenie ma na celu promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem akcji w Dąbrowie Górniczej był Urząd Miejski, a parterami: Centrum Sportu i Rekreacji, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego, Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa, a także Harcerski Klub Ratowniczy Auxilium.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress