Ruszyło głosownie w Budżecie Obywatelskim w Sosnowcu

2017-10-06

W Sosnowcu wystartowało wielkie głosowanie. w dniach 6-16 październik mieszkańcy miasta zadecydują, które z projektów zgłoszonych do IV edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowanie. 

Fot: UM w Sosnowcu

Sosnowiczanie mają z czego wybierać, w tym roku do BO pozytywnie zweryfikowanych zostało aż 130 projektów. Na realizację zwycięskich propozycji miasto przeznaczy 7.5 mln złotych.

Co powoduje, że projekt nie przeszedł weryfikacji?

To mogą być różne sytuacje. Zdarza się, że inwestycja przez autora została zaplanowana na terenach innych, niż miejskie, a właściciel nie wyraził zgody na partycypację. Pojawiły się też projekty, które nie spełniły wymogów formalnych.

- mówi Joanna Grabarczyk z Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Uwaga! W tym roku glosować można TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET (formularz dostępny na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl). To oznacza, że wystarczy smartfon z dostępem do sieci, aby wybrać swoje projekty.

Każdy mieszkaniec będzie miał 3 głosy – jeden na projekt z Lokalnej Strefy Konsultacyjnej i po jednym na Strefę Szkolną i Przedszkolną.

- przypomina magistrat.

JAK GŁOSOWAĆ?

1. Wejdź na www.obywatelski.sosnowiec.pl i kliknij GŁOSOWANIE.
2. Wybierz obszar, na który chcesz zagłosować i kliknij na wybrany projekt (poprzez zaznaczenie kółeczka po lewej stronie od nazwy projektu).
3. Nie zapomnij także oddać głosu na jeden projekt ze strefy szkolnej i jeden ze strefy przedszkolnej, po czym kliknij Przejdź dalej.
4. Wpisz swoje dane (w tym numer telefonu komórkowego) i zaznacz zgodę na dole. Kliknij Weryfikacja SMS.
5. Wpisz kod, który otrzymasz SMS-em. Kliknij Oddaj głos.
6. Gratulacje – właśnie przyczyniłeś się do powstania nowej inwestycji w Sosnowcu.

UWAGA! Ważne:
- w formularzu elektronicznym należy podać: adres zamieszkania, numer PESEL, imię matki, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie,
- na jeden numer telefonu wysłanych może zostać maksymalnie 5 haseł,
- nie ma możliwości powtórnego logowania się do systemu, w celu oddania pojedynczych głosów w poszczególnych strefach,
- aby projekt trafił do realizacji, musi zagłosować na niego co najmniej
50 mieszkańców.

Twój głos będzie nieważny, jeśli:
- na formularzu nie zostały uzupełnione wymagane dane,
- nie zaznaczono żadnego projektu,
- jeżeli głos oddano dwa lub więcej razy na projekty w Lokalnej Strefie Konsultacyjnej, Strefie Szkolnej lub Przedszkolnej,
- nie zostało zaznaczone oświadczenie o prawidłowości podanych danych oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą oddawać głos w Punktach Konsultacyjnych. Lista punktów dostępna jest TUTAJ.

Jak co roku władze Sosnowca wprowadzają nowości do BO, tym razem jest nią  Młodzieżowy Budżet Obywatelski (dla uczniów szkół) oraz Przedszkolny Budżet Obywatelski (dla rodziców przedszkolaków), dzięki którym doposażone zostaną miejskie placówki edukacyjne.

 Budżet Obywatelski w Sosnowcu to święto wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu dobro miasta. Dzięki dotychczas zrealizowanym projektom, a mowa już o ponad 80, wiele części Sosnowca zyskało ciekawe miejsca, które odpowiadają potrzebom mieszkańców.

- mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress