W Dąbrowie stworzą Żywą Ulice

2017-10-04

Prototypowanie to testowanie rzeczywistych zmian w przestrzeni, dlatego ul. 3 Maja, 5 października przejdzie wizualną metamorfozę. Każdy mieszkaniec może zostać jej współautorem.

Na czas trwania projektu “Żywa Ulica” zmieni się organizacja ruchu na ul. 3 Maja. zobacz szczegóły

Równocześnie znikną słupki wydzielające jezdnię. W wolnej przestrzeni pojawi się zieleń w dużych donicach i nowe, tymczasowe meble: dwa typy niestandardowych, drewnianych ławek, które przedstawiciele Fundacji Napraw Sobie Miasto i chętni mieszkańcy budują w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Kosmonautów. Istniejące elementy – donice, ławki i kosze na śmieci – zostaną przesunięte.

Najbardziej efektowną wizualnie zmianą będzie pojawienie się kolorowych kropek na ulicy, podkreślających jej pieszy charakter i priorytet ruchu pieszego. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą kropki pojawią się na ulicy 5 października.

Zachęcamy do czynnego udziału w tworzeniu Żywej Ulicy! Zapraszamy na odcinek ul. 3 Maja pomiędzy ulicami Sobieskiego i Kadena-Bandrowskiego w czwartek, 5 października o godz. 11:00 na wspólne sadzenie roślin!

Źródło: UM w Sosnowcu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress