„Wnuczek” zaatakował w Czeladzi (wideo)

2017-10-25

Policja informuje, że na terenie powiatu będzińskiego przestępcy znowu atakują metodą „na wnuczka”. Zaledwie wczoraj ofiarą oszusta padła mieszkanka Czeladzi.

Kolejny raz „wnuczek” zaatakował na terenie powiatu będzińskiego, dokładnie, na terenie Czeladzi. Przy wykorzystaniu tej metody została oszukana 75-letnia kobieta, która straciła prawie 4000 złotych.

- mówi podkom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Policjanci apelują o odpowiednią postawę w takich sytuacjach. Ważne jest również, aby najbliżsi osób starszych uczulali ich na meteody działania oszustów.

Apelujemy przede wszystkim do członków rodziny by rozmawiali ze swoimi babciami, dziadkami. Przestrzegali przed tego typu sytuacjami. Pamiętajmy, że w tego typu wydarzeniach, najważniejsze jest zweryfikowanie informacji czy jest prawdziwa. Osoba nie może działać pod presją czasu. Warto by w takiej sytuacji skontaktowała się z członkiem rodziny i potwierdziła czy znajduje się w takiej sytuacji, w której potrzebuje większej ilości gotówki.

- dodaje podkom. Paweł Łotocki.

Coraz częściej naciągacze modyfikują swoje metody. Oszust dzwoniący do pokrzywdzonej z Czeladzi oddał słuchawkę osobie podającej się za funkcjonariusza policji.

Jeśli jesteśmy niepewni co do intencji naszego rozmówcy powinniśmy bezzwłocznie zgłosić sprawę policji. Może pomóc to namierzyć i zatrzymać sprawcę.

W takiej sytuacji warto pamiętać – jak mówi stare przysłowie – lepiej dmuchać na zimne niż się gorącym sparzyć.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress