Zaginiony 16-latek odnaleziony

2017-10-24

Wczoraj wieczorem policji udało się odnaleźć zaginionego Kamila Radiusza. 16-latek w miniony piątek wyszedł z jednego z oddziałów Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. 

Na podstawie informacji uzyskanej od jednego z mieszkańców udało się odnaleźć zaginionego w jednym z mieszkań na terenie Dąbrowy Górniczej. 16-latek trafił już pod opiekę lekarzy w Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

- informuje st. asp. Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Nastolatek zaginął w piątek wieczorem, po tym jak, wykorzystując nieuwagę personelu medycznego, wyszedł ze szpitala. Sprawą zajęli się policjanci, którzy udostępnili mediom wizerunek i rysopis poszukiwanego.

Ogromne zainteresowanie sprawą w mediach i portalach społecznościowych pozwoliło ustalić miejsce pobytu zaginionego 16-latka. Okazało się, że przebywał w jednym z mieszkań w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Mydlice. Chłopak został odnaleziony cały i zdrowy. Został także przetransportowany do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w poszukiwania złożył także Komendant Miejski Policji w Sosnowcu – insp. Dominik Łączyk.

Pragnę złożyć gorące podziękowania wszystkim Państwu- zarówno przedstawicielom mediów jak i osobom prywatnym- za tak szeroką publikację informacji o zaginięciu 16-letniego chłopca, dzięki której udało się go odnaleźć w tak krótkim czasie. Po masowym rozpowszechnieniu wizerunku nastolatka i szczegółów sprawy w mediach, do policjantów dotarła kluczowa w tej sprawie informacja, dzięki której ustalili oni miejsce jego pobytu. Możliwym stało się również natychmiastowe przekazanie chłopca pod dalszą opiekę lekarzy. Nie po raz pierwszy współpraca z Państwem okazała się tak owocna, dlatego też mam nadzieję na dalsze Państwa zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta w przyszłości.

- napisał insp. Dominik Łączyk.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress