Zobaczcie jak powstaje basen i zmienia się biblioteka w Sosnowcu (wideo)

2017-10-04

Gołym okiem widać już efekty modernizacji biblioteki w Sosnowcu i budowy basenu na Zagórzu. Choć obiekty nie zostały jeszcze ukończone, a wokół nich wciąż są place budowy, to postępy prac są imponujące. Jeśli jesteście ciekawi jak zmienia się bilbioteka oraz oraz na jakim etapie jest budowa sosnowieckiego basenu zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez oficjalny kanał SosnowiecTV.

Przypomnijmy, że modernizowana właśnie biblioteka powstała w latach 70. W trakcie remontu z dawnego budynku pozostawiono jedynie szkielet konstrukcji.

Całość zyska nowoczesną i elegancką elewację, która jest już praktycznie ukończona. Miejska Biblioteka Publiczna będzie bardzo nowoczesna (pojawią się m.in. miejsca interaktywne z wirtualnymi książkami i audiobookami), a jej powierzchnia zwiększy się, dając komfort czytelnikom oraz możliwość organizacji kolejnych przedsięwzięć.
Koszt budowy to ok. 21 mln zł.

- czytamy na stronie UM w Sosnowcu.

Koszt budowy nowego basenu jest niższy niż modernizacji biblioteki. Za obiekt powstający pośród bloków przy Bohaterów Monte Casino miasto zapłaci 15 mln złotych. Na budowę basenu w tej części miasta mieszkańcy czekali blisko 20 lat.

Obiekt, który powstaje przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5, będzie miał funkcję rehabilitacyjną. Pływalnia z 8 torami zostanie wyposażona w specjalnie podnoszone dno, towarzyszyść jej będą salki rehabilitacyjne, brodzik dla małych dzieci i dwie sauny. Co ważne, po godzinach funkcjonowania szkoły basen będzie ogólnodostępny.

- przekazuje magistrat.

Fot: SosnowiecTV

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress