(Z)Rozum Seniora w Dąbrowie Górniczej (wideo)

2017-10-11

We wtorek 10 października w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie „(z)Rozum Seniora”. Cykl prelekcji poświęcony jest poprawie kondycji psychofizycznej osób w podeszłym wieku.

Wymyśliliśmy sobie taki temat, że podczas czterech spotkań zaprosimy czterech ekspertów – rehabilitatna, psychologa, psychiatrę i dietetyka. Będziemy ich po czterech miastach wojewódzkich wozić i prosić o to by prowadzili prelekcję, odpowiadali na pytania odnośnie swoich dziedzin.

- mówi Agnieszka Gucwa-Lukoszczyk z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Spotkania organizowane są przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, a program dofinasowany został ze środków Samorządu Województwa Śląskiego na realizację w bieżącym roku zadania publicznego – „Wzmocnienie zdrowia psychicznego osób w wieku senioralnym”.

Specjaliści prowadzą wykłady i odpowiadają na pytania obejmujące całe spektrum problemów istotnych dla osób starszych, takich jak wpływ diety na formę zdrowotną czy wpływ wykluczenia społecznego i nierównego traktowania.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Zainteresowanie jest bardzo duże. Dzisiaj jesteśmy w Dąbrowie Górniczej. Byliśmy już w Bielsku-Białej, byliśmy w Chorzowie i czeka nas jeszcze jedno spotkanie w Tarnowskich Górach.

- dodaje Agnieszka Gucwa-Lukoszczyk.

Uczestnicy w swoich opiniach wypowiadają się bardzo pozytywnie na temat przedsięwzięcia.

Inicjatywa jest wspaniała, ponieważ spotykamy się tu, w swoim wieku. Możemy się wyżalić, już nawet żale były i najważniejsze to, co ja zrozumiałam dla siebie, nie „zachwaszczać” sobie niepotrzebnie umysłu bo chwasty rodzą chwasty.

- mówi uczestniczka spotkania.

Następnie spotkanie odbędzie się już 26. października w Tarnogórskim Centrum Kultury o godzinie 15. Wstęp wolny.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress