15-lecie Fundacji Godne Życie

2017-11-28

24 listopada 2017 roku Fundacja Godne Życie z Dąbrowy Górniczej uroczyście świętowała swoje 15-ste urodziny. Wyjątkowe obchody odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i skierowane były głównie dla tej grupy odbiorców, dla której fundacja działa prężnie od wielu lat- najmłodszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Jubileusz otworzył zapierający dech w piersiach teatr ognia przed gmachem dąbrowskiej książnicy. Później wydarzenie przeniosło się do bibliotecznej sali audiowizualnej, gdzie odbyła się krótka prezentacja historii i działalności Fundacji Godne Życie.
Za wieloletnie zaangażowanie w działalność i inicjatywy organizacji przyznano 15 wyróżnień „Przyjaciela Fundacji Godne Życie”.

Głównym punktem programu był spektakl dla dzieci zatytułowany „Brzechwa w piosenkach” w wykonaniu Fabryki Kultury. Część animacyjną dla dzieci zakończyło rozdanie pamiątkowych medali oraz tort urodzinowy.

Partnerem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna. Sponsorami wydarzenia byli L’emir Autoryzowany Dealer Skody w Dąbrowie Górniczej oraz Unitech1 Sp. Z.o.o.
Fundacja Godne Życie została założona w 2002 roku przez Irenę i Lechosława Juszczyków oraz Marka Cupiała. Jest obecnie jedną z najprężniej funkcjonujących organizacji pozarządowych w Dąbrowie Górniczej działającą na rzecz dzieci i młodzieży oraz potrzebujących wsparcia rodzin zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie sensu życiu młodych ludzi, pomoc w znalezieniu pasji oraz motywacji do realizacji swoich celów, ambicji i rozwoju.

Informację nadesłała Marta Bukowska, pełnomocnik Zarządu Fundacji Godne Życie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress