„Bezpieczny-widoczny na drogach Sosnowca”

2017-11-14

19 listopada pod sosnowieckim Auchan odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa pt. „Bezpieczny-widoczny na drogach Sosnowca”. Impreza organizowana jest przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu i Stowarzyszenie „Dawcy Uśmiechu”.

fot. KMP w Sosnowcu

Impreza ma na celu poprawę bezpieczeństwa na sosnowieckich drogach. W niedzielę 19. listopada pod Auchan będzie można można sprawdzić nasze reakcję w symulatorze dachowania czy symulatorze jazdy motocyklem.

Chętni będą mogli się również sprawdzić w trolejach, czyli ćwiczeniu uczącym kontrolowania poślizgu. Będzie można również spróbować swoich sił w tzw. próbie Stewarta, która polega na przejechaniu wytyczonej trasy autem wyposażonym w nieruchomy talerz i umieszczoną w nim piłeczkę tak, aby ta z niego nie wypadła.Alkogogle natomiast pomogą zrozumieć jak niebezpieczna jest jazda po alkoholu.

Obecni na miejscu policjanci będą prezentować także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozdawać odblaski. Dla najmłodszych uczestników imprezy odbędzie się również konkurs wiedzy o ruchu drogowym.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 19. listopada o godz. 10:00 na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Sosnowcu.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress