CEPiK 2.0 jeszcze nie działa

2017-11-13

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej informuje, że wprowadzany dzisiaj system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie działa. Póki co w wydziale komunikacji nie da się załatwić żadnej sprawy. 

Ministerstwo Cyfryzacji tłumaczy, że CEPiK 2.0 jest jeszcze w fazie stabilizacji i stąd mogą wynikać jeszcze błędy w jego działaniu. Przygotowania do wdrożenia systemu rozpoczęły się już 10 listopada, a CEPiK 2.0 miał zacząć funkcjonować od 13 listopada.

Przypominamy, że aktualizacja systemu wprowadza zmian dla użytkowników pojazdów. Między innymi opłata za badanie techniczne ma być uiszczana przed jego przeprowadzeniem, a do systemu trafiać będą informacjae o zabezpieczeniach windykacyjnych na pojeździe. Chronić ma to przed matactwami przy badaniu technicznym oraz próbami sprzedaży auta, przy ograniczonych prawach do dyspozycji pojazdem.

Niestety, system nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny. Jak informuje Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, na chwilę obecną nie jest możliwe załatwienie żadnej sprawy w wydziale komunikacji. Urzędnicy zaznaczają, że poinformują gdy sytuacja wróci do normy.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress