Duże zmiany w monitoringu miejskim w Sosnowcu

2017-11-13

Już za dwa miesiące w Sosnowcu rozpocznie się proces przeniesienia Centrum Monitoringu z Straży Miejskiej do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Oznacza to, że miejsce z którego zarządza się całym sosnowieckim monitoringiem zostanie ulokowane na ulicy Rzeźniczej 12, a nie jak to było dotychczas na ulicy Warszawskiej.

Zmiany związane z lokalizacją Centrum Monitoringu wymuszone zostały wraz z jego rozwojem, pomieszczenie przy ul. Warszawskiej nie jest w stanie pomieścić kolejnych elementów miejskiego monitoringu.

Dlatego rozpoczęły się prace remontowe w pomieszczeniu przyszłego Centrum Monitoringu przy ul. Rzeźniczej 12, tak aby spełniało ono wymogi techniczne, sanitarne, bhp, oraz aby było przyjazne dla osób pełniących w nim dyżury. Zmiana miejsca pozwoli również na zwiększenie ilości osób, które będą odpowiedzialne za obsługę monitoringu. Zakładamy, iż w pomieszczeniu tym dyżurował będzie także dyżurny powiatowego centrum zarządzania kryzysowego.

- informuje UM w Sosnowcu.

Cały proces reorganizacyjny związany jest ponadto z przeniesieniem infrastruktury technicznej oraz przeszkoleniem osób, które będą miały pełnić tam dyżury. Ilość kamer montowanych w Sosnowcu w ramach miejskiego monitoringu stale rośnie. Pod koniec 2014 roku, system monitoringu wizyjnego Sosnowca składał się z 18 kamer. Pod koniec 2017 roku system monitoringu składa się z 71 kamer. Wszystkie kamery zamontowane na przestrzeni ostatnich dwóch lat są kamerami FULL HD.

Jeszcze w tym roku  miasto planuje zamontowanie 1 kamery oraz rozpoczęcie prac związanych z rozbudową monitoringu na ul. Modrzejowskiej (11 kamer) oraz budową systemu monitoringu na Stawikach (7 kamer).

Po realizacji w pierwszej połowie 2018 roku systemów monitoringu na ul Modrzejowskiej oraz Stawikach planowana jest modernizacja systemu wybudowanego w 2011 roku. Zakłada ona wymianę kamer na kamery Full HD.

- dodaje magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress