Funkcjonariusze pomogli dwulatkowi

2017-11-06

Sosnowieccy policjanci, zabezpieczający piątkowy mecz, pomogli rodzicom dwuletniego dziecka. Maluch miał ponad 40 stopni gorączki i potrzebował szybko dotrzeć do szpitala.

Z powodu piątkowego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Chorzów, na ulicach miasta było więcej niż zwykle patroli policji. Jednocześnie wydarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Około godz. 17:00 obok policjantów, patrolujących ul. Piłsudzkiego, zatrzymało się auto osobowe, z którego wyskoczył roztrzęsiony mężczyzna. Zdenerwowany ojciec poprosił policjantów o pomoc, ponieważ jego syn ma 40 stopni gorączki i musi natychmiast trafić do szpitala.

Funkcjonariusze polecili mężczyźnie wrócić do auta, uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe i pilotowali samochód aż do Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Dzięki temu dziecko szybko dotarło do szpitala, gdzie udzielono mu profesjonalnej pomocy medycznej.

Wysoka gorączka w przypadku małych dzieci może być bardzo niebezpieczna. W takim stanie każda chwila jest na wagę złota, gdyż podwyższona temperatura może doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress