Kolejne objazdy w centrum Sosnowca

2017-11-08

Już od czwartku, 9 listopada, zamknięty zostanie odcinek ulicy 3 maja w centrum Sosnowa w kierunku Środuli i Zagórza, a ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w kierunku Starego Sosnowca.

Fot: UM w Sosnowcu

Opowiadająca z prowadzone prace firma Eurovia na wysokości popularnych „plastrów miodu” wykona przejazd przez torowisko tramwajowe kierując w ten sposób ruch w stronę Środuli nitką przed dworcem kolejowym. Na drugą stronę jezdni kierowcy wrócą dopiero na wysokości budynku Urzędu Miejskiego (dawny szpital nr 2).

W czasie prac będzie możliwy wyjazd z ul. Małachowskiego w kierunku Środuli. Nie będzie za to możliwości wjazdu i wyjazdu z ulicy bp. Śmigielskiego na ul. 3 Maja.

- precyzuje UM w Sosnowcu.

Z nową organizacją ruchu kierowcy spotkają się również na odcinku od ul. Narutowicza do wiaduktu w ciągu ulicy Blachnickiego. W tym miejscu prace zbliżają się ku końcowi, dlatego już niedługo kierowcy pojadą tym odcinkiem bez utrudnień.

Najprawdopodobniej 10 listopada przywrócony do ruchu zostanie przejazd pod wiaduktem prowadzącym do CH Plejada – to pozwoli na swobodny przejazd kierowców jadących w stronę Zagórza i Dąbrowy Górniczej. Utrudnienia pojawią się na łącznicach. Przez 5 dni nie będzie możliwości wjazdu z ulicy 3 Maja na rondo prowadzące w kierunku CH Plejada oraz w kierunku ul. Zaruskiego.

- dodaje magistrat.

Zakaz ruchu obejmie ponadto zjazd z ul. Blachnickiego na 3 Maja w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz wjazd od strony Dąbrowy Górniczej zarówno w kierunku ul. Blachnickiego, jak i ul. Prusa.

 OBJAZD_3_MAJA_PLEJADA

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress