Koncert „Do widzenia Profesorze” – absolwenci Kopernika żegnają swego nauczyciela

2017-11-14

Życie potrafi pisać przewrotne scenariusze. Jeszcze kilka tygodni temu w sieci zrobiło się głośno na temat wyjątkowej inicjatywy uczniów będzińskiego Kopernika, którzy chcąc wesprzeć swojego nauczyciela Mariana Machowskiego postanowili zorganizować koncert charytatywny „Murem za Profesorem”. Niestety uwielbiany przez społeczność szkolną i absolwentów Profesor 7.11.2017 przegrał nierówną walkę z chorobą nowotworową. 

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernik nie rezygnuje jednak z organizacji charytatywnego eventu.

Mimo śmierci Profesora chcielibyśmy, aby koncert się odbył, a zebrane pieniądze przeznaczymy na wybranego przez rodzinę Pana Mariana podopiecznego fundacji Rak’n’Roll. Pan Marian był pedagogiem, który nigdy nie lekceważył swoich wychowanków. Był świetnym nauczycielem, nigdy nie przestawał być człowiekiem dla swoich uczniów. Gdy tylko widział, że ktoś się zmaga z jakimiś problemami, to potrafił z nim porozmawiać, postawić się na miejscu ucznia oraz ugodowo rozwiązać każdą sprawę. Pragniemy przekazać tyle dobroci, ile nasz Profesor zawsze przekazywał nam.

- napisali w liście do naszej redakcji absolwenci I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

W ramach koncertu na scenie wystąpią takie zespoły jak Banita, Disephia, Rockomotive oraz Kru. Zorganizowana zostanie także  licytacja m. in. gadżetów od wspierających nas zespołów (Farben Lehre, Wilki, Kamil Bednarek, Acid Drinkers).

Wspierają nas takie firmy jak: Biuro Turystyczne Lubatur i Ośrodek Szkolenia Kierowców Expert l , oraz posiadamy honorowy patronat Miasta i Powiatu Będzin.

- czytamy w nadesłanym liście.

Organizując ten koncert absolwenci Kopernika chcą uczcić osobę zmarłego profesora i wesprzeć inne zmagające się z nowotworem osoby. To piękna inicjatywa, którą warto wesprzeć.

Koncert ” Do widzenia Profesorze odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 listopada, o godzinie 17.00 w Teatrze Dzieci Zagłębia.

Koszt cegiełki 15 zł, będą one do odbioru na wejściu w Teatrze Dzieci Zagłębia lub w I L.O. im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress