Lifting dąbrowskiego placu zabaw

2017-11-24

Plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej przechodzi gruntowną modernizację, prace ruszyły 30 października i mają zakończyć się jeszcze przed gwiazdką. Z nowych urządzeń do zabawy najmłodsi skorzystają więc dopiero na wiosnę.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

To miejsce zabawy o porządny lifting prosiło się już od dłuższego czasu, zwracali na to uwagę zarówno rodzice jak i dziadkowie bawiących się na placu dzieci.

czasu rodzice i dziadkowie zwracali uwagę, że plac zabaw, znajdujący się naprzeciwko budynku WORD-a, od dawna wymaga gruntownej zmiany. Przebudowa miejsca ruszyła 30 października.

Teraz wszystko się zmienia. Wykonawcą inwestycji jest bytomska firma CEMAR sp.z.o.o., a jej koszt wyniesie ponad 821 tys. zł. Plany modernizacji przewidziały podzielenie placu zabaw na trzy strefy. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla najmłodszych dzieci, w drugiej znajdą się urządzenia przeznaczone dla nieco starszych dzieci, trzecia strefa będzie przeznaczona do relaksu.

W pierwszej z nich najmłodsze dzieci będą mogły do woli bawić się w piaskownicy, która będzie zabezpieczona przed promieniami słonecznymi specjalnym żaglem. Maluchy będą mogły skorzystać także z bujaka sprężynowego, huśtawek i tablic edukacyjnych. Nie zapomniano również o dzieciach niepełnosprawnych. Z myślą o nich jest przygotowywany zestaw zabawowy. Z tej części do strefy dzieci starszych będzie się można przedostać, specjalnie w tym celu zamontowanym zjazdem linowym. W drugiej części będzie m.in. karuzela i urządzenie zwane „pająkiem”, na którym dzieciaki będą mogły się wspinać. W trzeciej przestrzeni będzie się można zrelaksować, grając w tenisa stołowego, szachy lub chińczyka. Na placu znajdą się nie tylko klasyczne ławki, ale również, na których mogą usiąść młode mamy, by nakarmić swoje maleństwa.

- wyjaśnia magistrat.

Na planu Zabaw pojawią się również kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz pergole, które w upalne dni zapewnią cień. Jak przekazuje Urząd Miejski plac zabaw powinien być gotowy 19 grudnia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress