Medale przyjechały z Ostrawy

2017-11-09

4 listopada, zakończyły się zawody Grand Prix Ostrava w Karate Olimpijskim WKF, w którym rywalizowali zawodnicy dąbrowskiego klubu Ronin.

Klub z Dąbrowy Górniczej w takiej formule zawodów sprawdził się po kilkuletniej przerwie.

Nasz klub po wielu latach wraca do udziału w tej formule zawodów i jak na debiutantów spisaliśmy się całkiem dobrze, o czym świadczą nasze wyniki 1m kumite kadetów – 60kg Konrad Frankiewicz, 2 miejsce kumite dzieci – 27kg Marcel Kornes, 2 miejsce Katarzyna Janikowska kumite U21 – 60kg, 3 miejsce Anastazja Dudzik kata dzieci 10-11 lat.

- podsumowuje udział w zawodach Tomasz Byjos, trener dąbrowskiego klubu Ronin.

Tylko o włos od medalu byli Oskar Łydka i Natalia Budzyń, którzy minimalnie przegrali pojedynki w repasażach i zajęli 5 miejsca. Na wyróżnienie zasługują również Oliwia Dudzik, Amelia Banasik, Kamil Jasiński, Franciszek Pura, Oliwia Wawrzkiewicz i Jakub Janikowski, którzy bardzo dobrze walczyli w swoich konkurencjach.

W Grand Prix Ostrava udział wzięło 1134 zawodników ze 109 klubów, reprezentujących 9 krajów. W klasyfikacji narodów miejsce 1 zajęła Słowacja, 2 miejsce Polska a 3 miejsce Ukraina, dalsze pozycje zajęły Czechy, Włochy, Austria, Szwecja, Węgry i Rosja.

Zawody WKF to obecnie najwyższy poziom sportowy w Karate. Debiut na Igrzyskach Olimpijskich nastąpi w roku 2020 w Tokyo.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, rodziców i trenerów!

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress