Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega o problemach z systemem CEPiK

2017-11-09

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że w dniach 10-13. listopada będzie aktualizowany system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W czasie prac system będzie niedostępny, co może spowodować utrudnienia w dostępie do niektórych usług.

Przygotowania do aktualizacji systemu mają się rozpocząć już 10 listopada. Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega, że mogą wystąpić problemy z dostępem do niektórych usług elektronicznych w serwisie obywatel.gov.pl.

Ostrzega również Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Przygotowania do aktualizacji mogą spowodować wydłużenie czasu obsługi w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów czy wydawania prawa jazdy.  W piątek 10 listopada, czyli w okresie przygotowań do wdrożenia zmian w CEPiK-u dąbrowski wydział komunikacji będzie przyjmował petentów do 14:30.

Aktualizacja systemu ma przyniesieć wiele zmian dla użytkowników pojazdów. Aktualizacja ma wprowadzić chociażby obowiązek opłaty za badanie techniczne przed jego przeprowadzeniem czy zwiększyć prawa straży granicznej.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress