Przygotuj samochód przed zimą (wideo)

2017-11-14

„Zima jak co roku zaskoczyła kierowców” – niemal każdego roku w mediach pojawiają się takie nagłówki. Część kierowców z pewnymi czynnościami czeka niemal do ostatniej chwili, policjanci zachęcają jednak by nie zwlekać i już dziś przygotować swój pojazd na zimę. 

O czym powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim o wymianie opony, sprawdzeniu oświetlenie pojazdu, akumulatora i płynów. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

Oczywiście, wszystkie te czynności każdy kierowca może zrobić w stacji obsługi pojazdów, czy u mechanika – da mu to większą pewność, że jego auto jest przygotowane na spadki temperatur i opady śniegu. Policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP podkreślają, że odpowiednie przygotowanie swojego pojazdu przed zimą połączone z rozsądną jazdą, to gwarant bezpieczeństwa dla samego kierującego jak i dla jego bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress