Tramwajowe modernizacje w Starym Sosnowcu

2017-11-02

W najbliższy weekend rusza kolejny etap modernizacji torowisk tramwajowych. Roboty będą obejmować odcinek od skrzyżowania ul. Piłsudzkiego z ul. Sobieskiego, aż do wiaduktu nad S86 w Sosnowcu. 

fot. Urząd Miejski w Sosnowcu

Wykonawca ma 15 miesięcy na ukończenie modernizacji. Prace mają rozpocząć się od zabudowy rozjazdów technologicznych.

Rozjazdy pozwolą nam na utrzymanie ruchu tramwajowego przez Stary Sosnowiec przez cały okres modernizacji torowiska z krótkimi przerwami na ich montaż i demontaż. Tramwaje będą kursować po jednym torze, podczas gdy prace realizowane będą na torze drugim.

- wyjaśnia Andrzej Zowada ze spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Rozpoczęcie remontu torowiska wiąże się jednak z utrudnieniami w kursowaniu pojazdów. Od 6:00 w sobotę 4 listopada do 4:00 w poniedziałek 6 listopada ma się tymczasowo zmienić organizacja ruchu tramwajowego.

  • tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do Ostrogórskiej, gdzie zawrócą i włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy),
  • tramwaje linii nr 26 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do Pętli Będzińskiej, skąd włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy),
  • Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa kursująca z częstotliwością co 10 lub 15 minut (w godzinach od 22:30 do 4:00 zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy).

Modernizacja torowiska wzdłuż ul. Piłsudzkiego nie będzie jedyną tego typu inwestycją w Sosnowcu. Urząd Miasta podaje, że najpóźniej w przyszłym roku powinny ruszyć prace nad przebudową torów od granicy z Będzinem, tj. od ul. Będzińskiej do ul. 3 maja. Wydłużona ma zostać także linia tramwajowa do pętli przy rondzie Jana Pawła II w Zagórzu oraz na odcinku od ronda Gierka do ul. 11 Listopada na Dańdówce.

Planowane inwestycje związane z rozwojem infrastruktury tramwajowej mają być współfinansowane przez Unię Europejską. Wartość projektu to ponad 20 mln zł.

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress