Uczniowie czeladzkiej mudurówki złozyli ślubowanie (wideo)

2017-11-10

Uczniowie pierwszej klasy wojskowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi złożyli ślubowanie i tym samym weszli szeregi kadetów. Uroczystość została połączona z obchodami Święta Niepodległości.

Uważaliśmy, że połączenie tych dwóch wydarzeń jest jakby symboliczne, ponieważ Święto Niepodległości wiąże się nierozłącznie z wojskiem polskim, w związku z tym była to najlepsza i najbardziej uroczysta okazja do tego, żeby wprowadzić uczniów klasy wojskowej w szeregi kadetów.

- mówi Agnieszka Rutkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

Zanim nastąpiło ślubowanie dyrektor szkoły podpisała porozumienie na mocy którego placówka weszła do systemu oświaty partnerskich szkół Wyższej Szkoły Humanitas. Czeladzki Zespól Szkół w takiej formie współpracuje już od kilku last z Wyższą Szkołą Biznesu.

Chętnych do założenia munduru nie brakuje. W szeregach klasy wojskowej coraz większy odsetek stanowią również dziewczyny.

Wielu uczniów z czeladzkiej szkoły myśli w przyszłości o  zasileniu szeregów formacji mundurowych i niesieniu pomocy społeczeństwu. My trzymamy kciuki za realizację ich zawodowych marzeń.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress