Umowa wykonawcza na będzińską halę podpisana

2017-11-03

Będzin wykonał kolejny krok ku zapowiadanej od dłuższego czasu budowie hali sportowej. Z końcem października podpisana została umowa wykonawcza pomiędzy miastem Będzin a spółką Będzin Arena, powierzająca spółce realizację całego procesu powstania hali.

Fot: UM w Będzinie

W tym samym czasie zawarto ponadto trójstronną umowę wsparcia pomiędzy miastem, spółką i bankiem, na mocy której zapewnione zostało finansowanie inwestycji. Spółka Będzin Arena zawarła także z bankiem umowę emisji obligacji.

Plany są ambitne i mam nadzieję, że kolejny raz uda nam się spełnić oczekiwania będzinian. Jestem przekonany, że budowa tego typu obiektu jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju naszego miasta, jego atrakcyjności w zakresie organizacji imprez sportowych, wystawienniczych i kulturalnych. Budowa hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia będzie niewątpliwie wizytówką naszego miasta i może dać impuls do rozwoju nie tylko siatkówki, lecz także innych dyscyplin sportowych.

- mówi Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Warto przypomnieć, że hala wraz z jej otoczeniem zostały wpisane w koncepcję rewitalizacji bulwarów Czarnej Przemszy. Inwestycja ta ma sprawić by bulwary stały się miejscem chętnie odwiedzanym przez będzinian. Ma to być miejsce wypoczynku, które zapewni równocześnie mieszkańcom rozrywkę o charakterze kulturalnym i sportowym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress