Urzędnicy uratowali życie mieszkance Sosnowca

2017-11-30

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu uratowali życie mieszkańce miasta. Kobieta straciła przytomność, a urzędnicy natychmiast ruszyli jej z pomocą.

Fot: UM w Sosnowcu

Jako pierwsze na pomoc ruszyły Stanisława Bąk i Małgorzata Będkowska. W akcji ratunkowej, która miała miejsce 14 listopada wzięli także udział Stanisława Bąk oraz Andrzej Perek

 Zanim rozpoczęłam swoją zmianę dostrzegłam siedzącą na krześle panią, której zachowanie mnie zaniepokoiło. Gdy do nie podeszłam zorientowałam się, że straciła przytomność. Od razu próbowałam jej pomóc, ale podjęcie akcji ratunkowej w tej pozycji było niemożliwe. Za chwilę z pomocą przyszła jedna z koleżanek, ułożyliśmy panią na podłodze i rozpoczęłam masaż serca. Udało się przywrócić akcję serca, ale za moment ponownie kobieta straciła przytomność. Po raz kolejny zaczęłam masaż, kobieta raz jeszcze zemdlała, a w międzyczasie z pomocą przyszła kolejna z pracownic urzędu, która zmieniła mnie i zaczęła akcję ratunkową od nowa.

 – opisała tamto zdarzenie Małgorzata Będkowska, która w sumie dwa razy reanimowała ponad 60-letnią kobietę.

Tą koleżanką była Agnieszka Kobojek, która kilka tygodni wcześniej wzięła udział w kursie pierwszej pomocy.

Kilka tygodni temu wzięłam udział w kursie pierwszej pomocy zorganizowanym w Urzędzie Miejskim. Uczestnicząc w zajęciach nie spodziewałam się, że tak szybko będę musiała teorię przekuć w praktykę. Cieszę się, że mogłam pomóc tej pani. Zachęcam wszystkich aby wzięli udział w takich szkoleniach i posiedli wiedzę jak w takich sytuacjach należy się zachować. Przecież na miejscu tej kobiety mógł być każdy z nas i zapewne każdy oczekiwałby, że szybko zostanie udzielona mu pomoc.

 – powiedziała Agnieszka Kobojek pracownica Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM w Sosnowcu.

Po tym jak pomocy mieszkance Sosnowca udzieli pracownicy magistratu kobietą zajęło się Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało pacjentkę do szpitala wojewódzkiego nr 5 w Sosnowcu.

Jestem niezwykle zbudowany postawą naszych pracowników, którzy nie przeszli obojętnie nad całą sytuacją. Dziękuję za bohaterską postawę. Do czasu przyjazdu karateki kobieta cały czas była pod opieką naszych pracowników. To pokazuje, że szkolenia z zakresu pomocy przed medycznej, które organizujemy są potrzebne. Co warte podkreślenia pracownicy sami dopytywali o organizację takich szkoleń w naszym urzędzie. W najbliższym czasie przeszkolimy kolejną grupę osób.

 – podkreśla Grzegorz Frugalski, pełniący funkcję sekretarza miasta.

Za godną do naśladowania postawę cała czwórka została nagrodzona podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress