Uzbrojeni pseudokibice zatrzymani (wideo)

2017-11-09

Niebezpieczne narzędzia, w tym najprawdopodobniej dwie jednostki broni palnej znaleźli katowiccy policjanci podczas wylegitymowania dziesięciu mężczyzn w trakcie niedzielnej służby na ulicach Katowic. 

Źródło: KMP w Katowicach

Do zatrzymania mężczyzn doszło u zbiegu Markiefki i Piotra, policjanci zobaczyli tam dwa zaparkowane w nietypowy sposób samochody oraz biegnącą w ich kierunku grupę mężczyzn, którzy zaczęli w pośpiechu wsiadać do tych pojazdów.

Chcąc sprawdzić, co się dzieje, policjanci swoim radiowozem zablokowali oba samochody i wezwali wsparcie. Po przybyciu innych patroli ze stanu oddziału prewencji oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach mundurowi przystąpili do legitymowania mężczyzn siedzących w obu pojazdach. Jeden z nich nie chciał wykonywać poleceń policjantów i musieli oni użyć w stosunku do niego gazu. Okazało, że w samochodach marki Nissan Qashqai i Skoda Fabia znajdowało się w sumie 10 mężczyzn, mieszkańców Katowic w wieku od 19 do 40 lat.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci w toku prowadzonych czynności przeszukali pojazdy. Znaleźli w nich między innymi 6 maczet, 2 siekiery, nóż, kilka pałek drewnianych o długości około 80 centymetrów i kominiarki. W Skodzie mundurowi natrafili na dwa przedmioty przypominające broń palną.

Trudno sobie wyobrazić, jakie mogłyby być konsekwencje użycia wszystkich tych narzędzi. Można więc powiedzieć, że policjanci z oddziału prewencji zadziałali w stu procentach prewencyjnie, zabezpieczając te przedmioty, a tym samym zapobiegając popełnieniu przestępstwa.

- czytamy dalej.

Przeciwko mężczyznom prowadzone będzie postępowanie w sprawie posiadania w miejscu publicznym niebezpiecznych narzędzi, do których zaliczają się między innymi maczety. Takie sprawy traktowane są jako wykroczenie, jednak jeżeli badania wykażą, że dwa zabezpieczone przedmioty są bronią palną, sprawcom grozić będzie też kara za przestępstwo nielegalnego posiadania takiej broni.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress