XIV Będzińska Kwesta (wideo)

2017-11-02

Kiedy 14 lat temu po raz pierwszy na będzińskich cmentarzach pojawili się wolontariusze z puszkami Towarzystwu Przyjaciół Będzina przyświecał jeden cel: odnowić grobowiec Zdeblów i Zalewskich. Dziś niszczejący niegdyś pomnik znów zachwyca. 

Tak jak już mówiliśmy i sygnalizowaliśmy to w zeszłym roku, kwestę zeszło roczną i tegoroczną dedykujemy renowacji tego grobu. To jest największe jak do tej pory przedsięwzięcie jakie realizujemy w ramach kwesty i chyba najbardziej rozpoznawalny grób. Dlatego drodzy Państwo melduję wykonanie zadania, zrobiony aczkolwiek musi być jeszcze wykończony i to też pochłonie pewne kwoty.

- mówi Marcin Lazar, prezes TPB.

Tegoroczna kwesta trwała jeden dzień, na będzińskich cmentarzach mogliśmy spotkać ponad 150 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i pocztówkami przygotowywanymi przez Olgę Pasamonik.

Mam taką wielką satysfakcję, że wspieram Będzińską Kwestę nie tylko pomagając fizycznie przy samej zbiórce, ale też przygotowując projekty graficzne tych wszystkich pocztówek, dbając o to żeby miały one taką jednorodną linie wizualną.

-wyjaśnia Olga Pasamonik, członek Zarządu TPB.

Dotychczas dzięki organizowanym zbiórkom udało odnowić się kilkanaście grobowców. Wiele pięknych i zabytkowych pomników wciąż jednak czeka na swoją kolej.

W 2017 roku wspólnie udało się zebrać: 22 794,99 zł

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress