Zmiana organizacji ruchu na sławkowskim skrzyżowniu

2017-11-22

Na skrzyżowaniu ulic Hallera i Obrońców Westerplatte w Sławkowie powili dobiegają końca prace związane ze zmianą organizacji ruch mającą poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Fot: UM w Sławkowie

Zamontowane zostały już progi zwalniające oraz ustawione dodatkowe znaki pionowe, dodatkowo zwężony został  sąsiadujący ze skrzyżowaniem odcinek ulicy Świętojańskiej.

Skrzyżowanie, o którym mowa do tej pory uchodziło za jedno z najbardziej niebezpiecznych w Sławkowie co bezapelacyjnie potwierdzają dane z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Tylko w bieżącym roku w tym rejonie doszło do jednego wypadku i 5 kolizji. Przyczyny zwykle były te same -  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez wyjeżdżających z ulicy Obrońców Westerplatte.

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu. Należy oczywiście mieć świadomość, że żadne rozwiązania techniczne nie zastąpią zdrowego rozsądku i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję z udziałem środków powiatowych. Dziękuję w tym miejscu również radnej Ewie Bierońskiej, która wsparła moje pisma do zarządu powiatu będzińskiego w tej sprawie.

- podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Koszt wykonania prac to ponad 20 tys. zł. W kwocie tej mieści się 9 tys. zł, przekazane przez Starostwo Powiatowe w Będzinie z uwagi na miejsko-powiatowy charakter skrzyżowania.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress