Nowe oddziały w szpitalu powiatowym w Czeladzi

2017-12-04

W szpitalu powiatowym w Czeladzi powstały dwa nowe oddziały. Jest to okulistyka i intensywna terapia. 

Fot: Starostwo Powiatowe w Będzinie.

Na oddziale intensywnej terapii pomoc znajdą wszyscy pacjenci z zagrożeniem stanu życia oraz Ci z urazami wielonarządowymi.

 Pieniądze na powstanie intensywnej terapii udało się pozyskać dzięki ogromnemu zaangażowaniu parlamentarzystów. 2 mln 300 tys. zł z rezerwy ogólnej na ten właśnie cel przekazała Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. Oddział spełnia nie tylko normy ministerialne, ale także unijne.

-przekazuje Starostwo Powiatowe w Będzinie.

Czeladzki oddział okulistyki powstał natomiast na poprzez przejęcie kontraktu z Dąbrowy Górniczej przez cesję. Jak mówi dla TV Silesia Jolanta Sikora – Kałużna, dyrektor Szpitala Powiatowego w Czeladzi kolejka na okulistykę w Dąbrowie Górniczej trwała trzy lata, w Czeladzi zaktualizowano ją i w chwili obecnej świadczenia medyczne w zakresie zaćmy realizowane są na bieżąco.

Zapewniam mieszkańców Powiatu Będzińskiego, że to nie koniec pozytywnych zmian, jakie zachodzą w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Zarówno szpital w Czeladzi, jak i w Będzinie czekają w najbliższym czasie kolejne dobre zmiany.

– powiedział starosta Arkadiusz Watoła.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress