W Sławkowie działa pogotowie ratunkowe (wideo)

2017-12-14

Od dwóch tygodni w Sławkowie funkcjonuje stacja Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Konieczność pojawienia się na terenie miasta zespołu wyjazdowego ratowników medycznych zgłaszana była przez mieszkańców Sławkowa już od wielu lat.

Stało się to możliwe w tym roku, od kilku miesięcy trwały rozmowy z Pogotowiem ratunkowym w Sosnowcu i instytucjami, które były odpowiedzialne za zatwierdzeniem tego punktu pogotowia i udało się.

- mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Stacja rozpoczęła działalność w nocy z 30 listopada na 1 grudnia.

Pierwszy dyżur tej karetki był od godziny 19.00 do godziny 7.00 następnego dnia i od tego czasu karetka cały czas stacjonuje w Sławkowie. Lokalizacja Karetki jest OSP w Sławkowie.

- wyjaśnia Arkadiusz Głąb, rzecznik rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Pomieszczenia Ochotniczej Straży przeszły gruntowny remont tak by odpowiadać potrzebom ratowników. Obok budynku powstał też podjazd i wiata, pod którą stoi nowy ambulans. Umiejscowienie w Sławkowie stacji pogotowia ratunkowe zdecydowanie skróci czas dojazdu ratowników do pacjentów.

Stacja w Sławkowie swoim zasięgiem obejmuje również zielone dzielnice Dąbrowy Górniczej. Ponadto skorceniu uległ czas dojazdu do wypadków komunikacyjnych, do jakich dochodzi na DK 94.Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress