Bożonarodzeniowy koncert dla schroniska

2017-12-04

W piątek 15 grudnia o godz. 18:00 w sosnowieckim Pałacu Schoena odbędzie się bożonarodzeniowy koncert Agnieszki Chrzanowskiej. W trakcie koncertu wolontariusze Stowarzyszenia  opieki nad zwierzętami „Nadzieja na dom” zbierać będą pieniądze na rzecz Schroniska dla zwierząt w Sosnowcu.

Urodzona w Sosnowcu artystka do 2003 roku związana była z Piwnicą pod Baranami, a później z krakowskim klubem „Alchemia”. Przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach.

Agnieszka Chrzanowska jest wielokrotnie nagradzaną artystką. Piosenkarka jest laureatką trzech nagród na 21° Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zajęła również pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu. Otrzymała także „Wawrzyn Olimpijski” z rąk Polskiego Komitetu Olimpijskiego za album „Ogień Olimpijski”, gdzie wykonywała utwory skomponowane do wierszy Michała Zabłockiego. W 2013 r. uhonorowana została odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a w czasie występów będzie można przekazywać datki na sosnowieckie schronisko wolontariuszom Stowarzyszenia „Nadzieja na dom”.

Przed koncertem odbędą się również jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola nr 3 w Sosnowcu.

fot. Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress