Czeladzka biblioteka wysoko w rankingu „Rzeczpospolitej”

2017-12-07

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zajęła 52 miejsce w skali całego kraju oraz piąte w skali województwa śląskiego w rankingu bibliotek przygotowanych przez „Rzeczpospolitą”. W tym roku ocenie podlegało aż 650 placówek.

Fot: UM w Czeladzi.

W porównaniu do ubiegłego roku czeladzka książnica zaliczyła spory awans. W ubiegłym roku MBP w Czeladzi znalazła się na 102 miejscu, co oznacza awans aż o 50 pozycji.

Ranking powstał w oparciu o odpowiedzi na pytania zawarte w nadesłanej ankiecie. Każda z bibliotek musiała odpowiedzieć na 19 pytań.

Oceniana była m. in.  powierzchnia biblioteki i jej filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie w placówce, liczba godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wielkość księgozbioru nabytego w ciągu ostatnich dziesięciu lat jako procent zbiorów i zakupione nowe książki. Punkty można było dostać także za dostępne tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, za działające w bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne, literackie. 

- informuje UM w Czeladzi.

Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone i potwierdzone w Głównym Urzędzie Statystycznym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress