Czeladzkie Forum Przedsiębiorczosci

2017-12-04

W Czeladzi po raz kolejny zorganizowano Czeladzkie Forum Przedsiębiorczości. Forum jest spotkaniem przedsiębiorców w formie konferencji, połączonej z promocyjną wystawą firmowych stoisk przedstawiających rodzaj działalności firm i zachęcającą innych do współpracy.

Od początku kadencji staram się regularnie spotykać z naszymi czeladzkimi przedsiębiorcami, zdając sobie sprawę z ich ważnej roli dla rozwoju naszego miasta. Spotkania odbywam zarówno za pośrednictwem powołanej do życia dwa lata temu Rady Gospodarczej, jak i bezpośrednio na różnych organizowanych przez miasto i przedsiębiorców spotkaniach. I właśnie od ubiegłego roku jednym z takich najważniejszych spotkań organizowanych przez nasze miasto jest Czeladzkie Forum Przedsiębiorczości.

- mówi burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

Forum odbyło się w miniony piątek w hotelu „Szafran”. Udział w wydarzeniu wzięło kilkadziesiąt firm działających w Czeladzi.

 Z naszego zaproszenia skorzystało ok. 100 przedsiębiorców i zaproszonych gości, a ponad trzydzieści firm wystawiło swoje stoiska reklamowe i informacyjne. Punkt informacyjny wystawił także Urząd Marszałkowski, przedstawiając na nim możliwości pozyskiwania środków unijnych na prywatną działalność biznesową. Wśród wykładów, na szczególną uwagę zasłużył ten, który przybliżył zagadnienia związane z partnerstwem publiczno-prywatnym (PPP) i zachęcał zarówno gminę, jak i naszych lokalnych przedsiębiorców, do rozważenia takiej współpracy. Ta formuła, ciągle budząca sporo obaw w naszym kraju, jest mocno promowana przez nasze władze państwowe jako sprawdzony już w świecie element przyspieszenia rozwoju miast i gmin, a także działających na danym terenie firm.

- relacjonuje burmistrz miasta.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już w przyszłym roku.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress