Czworonożny policjant wywęszył hurtownię narkotyków

2017-12-05

Bogaty asortyment środków odurzających znaleźli policyjni śledczy w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu. Swój sukces mundurowi zawdzięczają w dużej mierze psu szkolonemu w poszukiwaniach zakazanych substancji, który wywęszył narkotyki.

Fot: KPP w Będzinie

31-letni diler, do którego należały zabezpieczone narkotyki, został zatrzymany na ulicy w pobliżu swojego domu, gdy sprzedawał marihuanę swojemu 35-letniemu odbiorcy. Podczas tej akcji policjanci przejęli łącznie ponad 3 kg amfetaminy i prawie 200 działek marihuany.

Śledczy zdobyli informację o mieszkańcu jednej z miejscowości w powiecie będzińskim, mogącym posiadać znaczną ilości narkotyków, które udziela innym osobom. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy w pobliżu swojego domu w momencie gdy sprzedawał marihuanę swojemu 35-letniemu odbiorcy. Prawdziwy sukces przyniosło przeszukanie miejsca zamieszkania 31-latka. W trakcie czynności, wsparci przez Bonę – psa szkolonego w poszukiwaniu substancji psychotropowych będzińscy kryminalni odnaleźli całą „hurtownię” narkotyków. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 3 kilogramy amfetaminy, oraz marihuanę, z której można przygotować prawie 200 działek dilerskich.

-wyjaśnia KPP w Będzinie.

Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzuty, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia. Dalszym jego losem zajmie się sąd i prokuratura.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress