Dąbrowa Górnicza nie ma litości dla spalających odpady

2017-12-06

Sąd ukarał jednego z mieszkańców Dąbrowy Górniczej, który spalał śmieci w domowym piecu. Póki co mężczyzna do zapłaty ma ponad 4 tys. złotych. To pierwszy tego typu wyrok w mieście.

Wydany wyrok jest prawomocny. Najprawdopodobniej nie będzie to jedyna kara dla oskarżanego mieszkańca Starej Dąbrowy. Na rozstrzygnięcie czekają bowiem kolejne sprawy dotyczące zanieczyszczania środowiska przez mężczyznę.

Jeszcze w minionym sezonie grzewczym spalał w domowym piecu rzeczy niedozwolone, w tym stare ramy okienne i płyty paździerzowe. W ten sposób jego piec emitował do atmosfery szkodliwe substancje. Przeciwko właścicielowi posesji skierowaliśmy do sądu trzy wnioski. Jeden z nich już skutkował prawomocnym wyrokiem sądowym.

- komentuje Radosław Romanek, komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

W obecnym sezonie grzewczym straż miejska patroluje ulice i w wybranych przypadkach ma prawo do poboru i zbadania popiołu z pieców. Próbki są badane później w certyfikowanym laboratorium, a wyniki analizy stanowią dowód w sprawach przeciwko osobom zanieczyszczającym środowisko. Kara za spalanie odpadów może wynieść nawet 5 tys. złotych.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress