Gala Sylwestrowa w PKZ

2017-12-27

Nie macie jeszcze planów na sylwestra? Jeśli tak to przypominamy o wyjątkowym koncercie sylwestrowym Przetańczyć całą noc, który odbędzie się w Sylwestra w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia o 21:30! W ten magiczny wieczór wystąpi dla Państwa niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej; obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – Grażyna Brodzińska oraz nazywany polskim Frankiem Sinatrą – Marcin Jajkiewicz. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Creo pod batutą Rafała Karczmarczyka, z kolei o sylwestrowy krok taneczny zadbają mistrzowie parkietu Hanna Kolano & Michał Kolano. Koncert poprowadzi dziennikarz i prezenter RMF Classic – Dariusz Stańczuk.

Wieczór wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej, musicalowej oraz piosenki ze światowego repertuaru! Będą to między innymi Tonight z West Side Story, Aria ze śmiechem, Moon River, rozrywkowe O sole Mio, czyli It’s now or never, dynamiczne Libertango oraz przepiękny walc z Nocy i dni. Nie zabraknie także utworów w iście latynoskim klimacie takich jak Besame Mucho, La Bella Tangolita oraz Aquarela do Brasil. Zwieńczeniem gali będzie uroczysty toast o północy z lampką szampana.

Grażyna Brodzińska – pierwsza dama polskiej sceny muzycznej. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej podsumowujący charakterystykę artystki. Jak powiedział Bogusław Kaczyński: Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych.

Marcin Jajkiewicz – wokalista jazzowy, rozrywkowy, uważany przez wielu za polskiego Franka Sinatre. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik wielu programów rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol. Jest laureatem nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka. Gościnnie występuje również w popularnym muzycznym show telewizyjnym Jaka to Melodia. W roku 2012 został zaproszony do współpracy z Grażyną Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski.

Źródło: PKZ

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress