Jovan Novak opowiada o pierwszych tygodniach z zespołem

2017-12-12

Jovan Novak miał piorunujący debiut w szeregach MKS-u Dąbrowa Górnicza. Serb pomógł drużynie odnieść zwycięstwo w starciu z PGE Turowem Zgorzelec trafiając 20 punktów, w tym trzy kluczowe rzuty z dystansu w czwartej kwarcie. Udane pierwsze tygodnie ułatwiły mu poznanie zasad, na jakich funkcjonuje ekipa trenera Jacka Winnickiego. Powoli zawodnik stawia kolejne kroki.

Fot: MKS Dąbrowa Górnicza

Słyszałem o tej drużynie wiele dobrego w ostatnich latach i wiedziałem, że to dla mnie dobre rozwiązanie. Przyjechałem tutaj z myślą o tym, by ciężko pracować i odnosić sukcesy.

 – mówi Novak.

Równie wiele dobrego Jovan słyszał o trenerze Winnickim, który sam w sobie jest mocnym argumentem do podjęcia decyzji o grze dla MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Wiedziałem, że mogę tutaj liczyć na dobre wyniki i dobrego trenera.

 – przyznał.

Natomiast znakomita atmosfera pomiędzy zawodnikami MKS-u, okazała się bardzo pomocna w okresie adaptacji Jovana do nowych warunków.

Mogę tylko mówić same dobre rzeczy o tym zespole. Chłopaki naprawdę się starają i dzielą wskazówkami. Dla mnie posiadanie takich kolegów w drużynie jest bardzo ważne. Dzięki temu znacznie łatwiej jest mi się przystosować.

 – dodaje.

Co natomiast może powiedzieć o swoim debiucie w barwach MKS-u?

 Wszyscy myślą, że rzut z jednej nogi jest czymś trudnym, ale mi to przychodzi całkowicie naturalnie. To po prostu mój rzut.

 – przyznaje.

Czy miał znaczenie fakt, że Novak dzięki swojej skuteczności przyczynił się do porażki drużyny, którą reprezentował w sezonie 2015/2016 PLK?

 Nie skupiam się na takich rzeczach. Po prostu gram w swoją koszykówkę i z każdym meczem chcę dawać więcej.

 – kończy.

Źródło: MKS Dąbrowa Górnicza

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress