Magia Świąt na będzińskim jarmarku (wideo)

2017-12-19

17 grudnia na bulwarach Przemszy w Będzinie odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy. Mieszkańcy mieli okazję wspólnie kolędować, kupić niepowtarzalne ozdoby choinkowe, czy prezenty dla najbliższych.

Okazja dla tych wszystkich, którzy są na co dzień trochę zabiegani. Nie zawsze mają czas na to, żeby dokupić jeszcze trochę świątecznych dekoracji, pośpiewać wspólnie kolędy, spotkać się, bardzo często z ludźmi, których na co dzień nie spotykamy bo każdy jest czymś zajęty i w takiej świątecznej atmosferze wprowadzić się w świąteczny nastrój.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Jarmark tym razem przeniósł się przed budynek Urzędu Miejskiego. Wszystko dla komfortu odwiedzających i wystawców.

Spotykaliśmy się z takimi głosami, że w poprzedniej lokalizacji trochę nie było miejsca, czyli, krótko mówiąc, doszliśmy do ściany. Chcemy, żeby ten jarmark się rozwijał. Jak Państwo widzicie jest bardzo duże zainteresowanie, wielu mieszkańców, wielu wystawców, więc chcemy żeby ten jarmark z roku na rok był coraz większy.

- dodaje Łukasz Komoniewski.

Każdy mógł znaleźć coś interesującego. Na przykład, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie na swoim stoisku oferowała unikatowe ozdoby świąteczne.

Biblioteka co roku uczestniczy w będzińskim jarmarku. Tradycyjnie, w tym roku również przygotowaliśmy swoje stoisko. Bibliotekarze naszej biblioteki wykonali własnoręcznie stroiki, które w dniu dzisiejszym będzinianie mogą sobie zabrać do domu, aby umiliły im święta.

- informuje Celina Nowak z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Także nieco młodsi mieszkańcy mogli znaleźć coś dla siebie. Oprócz różnej maści zabawek  i słodkości czekały na nich ręcznie robione pluszaki czy choinkowe ozdóbki.

Chodzi o to, że są oryginalne – czyli nie spotkamy ich w tradycyjnym hipermarkecie. Każda lalka jest wyjątkowa, bo jest inna. Nie spotkamy dwóch tych samych lalek czy ozdób. Staramy się by po prostu każdą lalkę, każdą rzecz przez nas wykonaną, każdy produkt coś innego wyróżniało.

- mówi Klaudia Massalska, wystawca.

Jarmark był świetnym rozwiązaniem dla poszukujących prezentu dla swojej drugiej połówki. Na kupieckich kramach można było zauważyć wyjątkowe rękodzieło, na przykład nieprzeciętną miedzianą biżuterię.

Biżuteria dla każdej pani, która lubi tego rodzaju rzeczy. Bo to jednak, z tego co zdążyłem się zorientować, panie, które u mnie kupują czasami tę biżuterię, zmieniają swój cały styl. Te rzeczy trzeba nosić do ubioru, bo nie sama biżuteria błyszczy.

- zachwala Henryk Stanieczko, wystawca.

Pomiędzy przybyłymi na jarmark przechadzali się także Mikołaje-siatkarze z MKS-u Będzin, którzy rozdawali prezenty kibicom i mieszkańcom miasta.

Dzisiaj przyszliśmy na ten miejski jarmark rozdać prezenty dla kibiców – mikołajki i spędzić miło czas z kibicami, którzy tu przyszli.

- mówi Bartłomiej Grzechnik – środkowy MKS-u Będzin

Na bulwarach Przemszy nie zabrakło także zabaw i kolędowania. Czas umilały konkursy z nagrodami oraz występy muzyczne, taneczne i pokazy iluzji.

Najważniejsze jednak było wspólne przeżywanie zbliżających się świąt. Będziński jarmark dał okazję do spotkania się w gronie przyjaciół, rodziny i sąsiadów, a wszędzie dało się wyczuć magiczną świąteczną atmosferę.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress