Mikołajkowe Turnieje Sportowe w Będzinie (wideo)

2017-12-14

W Będzinie Mikołajki to nie tylko leniuchowanie i prezenty. W miniony weekend w mieście odbyło kilka imprez w ramach Mikołajkowych Turniejów Sportowych. Zawodni grali w piłkę nożną, siłowali się w judo czy nawet próbowali się w szermierce.

W sobotę młodzi zawodnicy mogli wziąć udział w turnieju judo w Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie.

W tym samym dniu w Szkole Podstawowej nr 9 odbywał się również Mikołajkowy Turniej Szermierki. Zawodnicy, zarówno ci najmłodsi jak i nieco starsi, walczyli jak profesjonaliści.

Wykazali się dużym duchem i hartem walki. Szczególnie, że jesteśmy po walkach kategorii najmłodszej. Startowały tutaj dzieci, niektóre pierwszy raz brały udział w zawodach, niektóre pierwszy raz w ogóle walczyły. Ale wykazały się dużym hartem i wolą walki jak wspomniałem i myślę, że tutaj będzie pociecha z naszych zawodników.

- mówi Andrzej Bil z Towarzystwa Miłośników Szermierki – Zagłębie.

Zapytaliśmy też uczestników turnieju co takiego szczególnego jest w szermierce, że trenują ten nietypowy sport.

Mi się najbardziej podoba, że to jest taki unikalny sport. Bo wszyscy w klasie piłka i inne takie, a my właśnie szermierka.

- opowiada jeden z uczestników turnieju.

Zawody piłkarskie rozpoczęły się już 2 grudnia. Wtedy rywalizowali ze sobą zawodnicy z rocznika 2007. Finał zawodów miał miejsce w niedzielę 10 grudnia, a zwieńczeniem rozgrywek były występy zawodników z roczników 2010 i 2012.

Przede wszystkim chcemy zagospodarować ten czas w okresie zimowym dla tych najmłodszych dzieciaków. W Będzinie bardzo dużo dzieci uprawia piłkę nożną w dwóch klubach – Sarmacji Będzin i w RKS-ie Grodziec. Z racji tego, że te same zajęcia na sali, po sezonach rozgrywkowych, czasami są monotonne był pomysł aby urozmaicić to takim cyklem turniejów mikołajkowych, który odbywa się już któryś raz. Możemy konfrontować się z dzieciakami z ościennych klubów, z ościennych miejscowości. Fajna promocja nas jako klubów będzińskich i miasta, bo wchodząc tu wielu rodziców wzdycha i zazdrości nam hali, na której możemy takie turnieje organizować.

- mówi Kubisa Bartosz z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Będzinie

Nie tylko dzieci przeżywały swoje sportowe zmagania. Wśród widzów dało się zauważyć ogromne emocje i usłyszeć mocny doping dla zawodników.

Każdy przeżywa – to są dzieci. A my przeżywamy razem z nimi, jak nie bardziej.

-  mówi jeden z rodziców.

Mikołajkowe Turnieje Sportowe dały na pewno wiele pozytywnych emocji i radości. Przede wszystkim uczestnikom, ale zapewne też wszystkim kibicom.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress