„Od Juniora do Seniora” (wideo)

2017-12-06

W Sosnowcu zrealizowany został kolejny zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego. To strefa  „Od Juniora do Seniora” która powstała przy  Szkole Podstawowej nr 39 przy ul. Lubelskiej.

Projekt podzielony został na kilka połączonych ze sobą stref. Jest tu miejsce dla osób niepełnosprawnych, miłośników fitness, strefa rekreacji, strefa seniora i plac zabaw dla najmłodszych. Powstała również zewnętrzna scena przeznaczona do szkolnych uroczystości.

U nas tradycyjnie uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbywa się na zewnątrz, w związku z tym dla nas taka scena była bardzo potrzebna. Przypuszczam, że pierwsza uroczystość, w której wykorzystamy scenę to będzie festyn rodzinny, który odbywa się zawsze w okolicach maja i czerwca.

- mówi Reanta Rudecka, dyrektor SP nr 39 w Sosnowcu.

Budowa strefy  Od juniora do seniora to sukces całe społeczności szkolnej. Na projekt głosowało ponad 4 tysiące osób. To największa frekwencja spośród wszystkich głosów oddanych w III edycji Budżetu Obywatelskiego.

Strefa „Od Juniora Do Seniora” została oficjalnie otwarta we wtorek 5, grudnia. Sosnowiecka szkoła otrzymała więc znakomity prezent z okazji Mikołajek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress