Pierścienie Saturna rozdane

2017-12-13

8 grudnia odbyła się 13. edycja Nagrody Burmistrza Miasta Czeladź „Pierścień Saturna”. Tradycyjnie była to okazja do podziękowań wyjątkowym osobom, których działalność zmienia wizerunek naszego miasta i wyzwala w innych pozytywną energię do podejmowania nowych wyzwań.

W 2017 roku „Pierścień Saturna” trafił do rąk 10 laureatów, wśród których znaleźli się: Andrzej Będkowski, dr Sebastian Chachołek, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Józef Kopczacki, Magdalena Majcher, Józef Marczyński, Jolanta Ptaś, Barbara Strzelecka, Andrzej Szkopiak i Zakon Rycerzy Kolumba Rada 15 523.

Od wielu lat w naszym mieście burmistrz przyznaje szczególnie zasłużonym dla miasta osobom nagrody zwane Pierścieniami Saturna. Oczywiście ja także z tej możliwości od początku kadencji korzystam. Właśnie w ostatni piątek odbyła się w Hotelu Szafran kolejna uroczysta gala, na której miałem przyjemność, razem z moimi zastępczyniami, wręczyć dziesiątce tegorocznych laureatów, Pierścienie Saturna za 2017 r. A kto otrzymał Pierścienie, dowiedzą się Państwo pod poniższym linkiem. Ja jeszcze raz serdecznie gratuluje i dziękuję wszystkim wyróżnionym za ich niezwykłą działalność na rzecz naszego miasta i naszych mieszkańców albo jego promocji.

-komentuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Zanim jednak rozpoczęła się uroczystość wręczenia laurów, gościom gali zostało zaprezentowane multimedialne sprawozdanie z pracy w trzecim roku kadencji burmistrza Czeladzi. Doroczne spotkanie uświetnił mini koncert smyczkowo-akordeonowego zespołu Via Trio.

Nagrodzeni:

ANDRZEJ BĘDKOWSKI
Prezes Katowickiego Przedsiębiorstwa Napraw Maszyn Budowlanych BUDROPOL Spółka Jawna
w Czeladzi

Firma KPNM Budropol realizuje ważne inwestycje we współpracy z samorządem Miasta Czeladź. Są to przykład dobrych praktyk, służących rozwojowi gospodarczemu miasta oraz postrzeganiu go jako nowoczesnego i dobrze funkcjonującego organizmu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

dr SEBASTIAN CHACHOŁEK
Prezes Zarządu GRUPA PRC

Spółka Grupa PRC – jedna z najważniejszych w kraju firm w dziedzinie public relation mająca swoją siedzibę w Czeladzi jest to zespół specjalistów, z którymi Miasto Czeladź współpracuje na co dzień.
Rokrocznie PRC włącza się w jedno z priorytetowych wydarzeń –Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rokrocznie, z rozmachem organizowany w Czeladzi.

prof. nadzw. dr ZDZISŁAWA DACKO-PIKIEWICZ
Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Ta jedna z największych i najwyżej ocenianych wyższych niepublicznych wyższych uczelni w kraju była inicjatorem utworzenia w Czeladzi Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetu Dziecięcego.
Czeladź jako organizator Forum Przedsiębiorczości dla lokalnego biznesu zaprasza do współorganizacji pracowników naukowych związanych z WSB.

JÓZEF KOPCZACKI
Wiceprezes Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy z siedzibą w Czeladzi

Od kilku pokoleń związany z pszczelarstwem. Nauczyciel i pedagog. Od 1986 r. prowadzi samodzielną pasiekę. Od 2005 r. jest członkiem Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy. Posiada tzw. pasiekę wędrowną. Prowadzi społecznie edukację dzieci i młodzieży w powiecie będzińskim, ze szczególnym uwzględnieniem Czeladzi.
Był inicjatorem zorganizowanych po raz pierwszy w Czeladzi Targów Pszczelarskich „Pszczeladź 2017”.

MAGDALENA MAJCHER
Autorka poczytnych i lubianych powieści obyczajowych, recenzentka, blogerka, redaktorka, copywriterka.

Debiutowała w 2016 r. powieścią „Jeden wieczór w paradise”. W swoim dorobku ma kolejne trzy książki: „Stan nie! Błogosławiony”, „Matka mojej córki” i „Wszystkie pory uczuć. Jesień” Z czytelnikami swoich książek często spotyka się podczas wieczorów autorskich w Miejskiej Bibliotece publicznej czy Kopalni Kultury.

JÓZEF MARCZYŃSKI
Kapelmistrz Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej w Czeladzi

Trębacz, absolwent klasy muzycznej technikum górniczego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Z muzykowaniem w orkiestrach dętych związany od 1956 roku. Od 1991 roku prowadzi młodzieżową orkiestrę dętą „Strażak” w Wojkowicach Kościelnych, a od 2008 roku czeladzką górniczą orkiestrę dętą, założoną przed bez mała 120 laty przez Towarzystwo Górniczo-Przemysłowe „Saturn”. Był inicjatorem zorganizowania Przeglądu Orkiestr Dętych, który odbył się w ramach Industriady, w 2016 roku.

JOLANTA PTAŚ
Wiceprezes TO TKKF „SATURN” – MOSiR Czeladź

Biegaczką krótko i długo dystansową, uprawia nordic walking. Od 1983 roku jestem zawodniczką MOSiR-u TKKF ,,Saturn” Czeladź. Jest instruktorem nordic walkingu.
W ciągu 7 lat uprawiania nordic walkingu 151 razy stawała na najwyższym stopniu podium, 41 razy na miejscu drugim i 25 razy na miejscu trzecim. W dorobku sportowym ma 210 pucharów i statuetek oraz 166 medali.

BARBARA STRZELECKA
Przewodnicząca Rady Seniorów w Czeladzi

Wieloletnia nauczycielka i dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7. Po zakończeniu pracy zawodowej zaangażowała się w działalność społeczną i na rzecz środowisk senioralnych. Od wielu lat jest przewodniczącą Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Czeladzi. Pełni też funkcję przewodniczącej Rady Seniorów Miasta Czeladź. Promuje politykę senioralną miasta na forach społecznościowych, podczas seminariach i konferencji. Jest inicjatorką licznych przedsięwzięć kulturalnych.

ANDRZEJ SZKOPIAK
Właściciel Zakładu Zazieleniania, Rekultywacji i Konserwacji w Czeladzi

Absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej. W latach 1983-92 zatrudniony w państwowym Przedsiębiorstwie Robót Górniczych Odwodnieniowych i Rekultywacyjnych we Wrocławiu. W latach 1984-92 prowadził i nadzorował prace rekultywacyjne terenów poprzemysłowych dla Huty Katowice, kopalń węgla kamiennego i innych zakładów na terenie województwa śląskiego. W roku 1984 pracował przy rekultywacji zwałowiska znajdującego się na terenie Czeladzi. Od 1992 r. prowadzi działalność gospodarczą. Od 1994 r. wykonuje prace rekultywacyjne na terenie Czeladzi w rejonie ul. Szyb Jana. Zakład zrekultywował teren po byłej Kopalni „Saturn” w Czeladzi na powierzchni ok. 60 ha. Od kilku lat firma pielęgnuje nieodpłatnie zieleń na wcześniej zrekultywowanych terenach w Czeladzi oraz wykonuje nasadzenia drzew i krzewów na terenie miasta.

ZAKON RYCERZY KOLUMBA RADA 15 523 
IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO PRYMASA TYSIĄCLECIA

Rada została zatwierdzona 26 czerwca 2012 roku. Liczy 50 rycerzy, w tym 6 kapłanów. Działa na terenie dekanatu czeladzkiego i w Siewierzu. Kapelanem Rady jest ks. kan. Jarosław Wolski. Na czele Rady stoi Antoni Laskowski – Wielki Rycerz Rady 15 523. Jego poprzednikiem był Janusz Glinka.
Rycerze Kolumba to największa na świecie (licząca 1,9 miliona członków) katolicka organizacja bratnia dla mężczyzn. Swoją działalność opierają na zasadach: miłosierdzie, jedność, braterstwo, patriotyzm. Oprócz działań skalę globalną podejmują się organizacji akcji charytatywnych i ewangelizacyjnych w swoich lokalnych społecznościach. W Czeladzi angażowali się w: m.in. we współorganizację Światowych Dni Młodzieży, odnowienie zabytkowego krzyża przy ul. Nowopogońskiej, organizację wypoczynku letniego dla dzieci z Ukrainy i Białorusi, współorganizację Diecezjalnej Pielgrzymki Chorych do Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Stanisława B.M. w Czeladzi. Rokrocznie uczestniczą w uroczystościach kościelnych i miejskich.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress