Promocja tomiku „Złodziej farb” Krystyny Borkowskiej

2017-12-07

Już jutro w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się promocja najnowszej propozycji literackiej Krystyny Borkowskiej pt. „Złodziej farb”. Spotkanie z autorka rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali klubu „Pod Sową”.

Tomik poetycki „Złodziej farb” jest dziesiątym wydawnictwem Krystyny Borkowskiej. Siedem z nich „Koncert świerszcza”, „Groszki kwieciste”, „Bose bławatki”, „Dama z niebieskiego balkonu”, „Na psa urok”, oraz „Smak konfitury” to tomiki adresowane do dorosłego odbiorcy.

Uhonorowana w 2017 roku Nagrodą Artystyczną Miasta Sosnowca za całokształt twórczości Krystyna Borkowska ma w swoim dorobku także dwie publikacje z bajkami dla dzieci, „Bajki Pani Krysi oraz „ W Cukierkowie”. Laureatka ponad 100 konkursów poetyckich o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym, posiadaczka nadanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach tytułu „Mistrz Słowa” pochodzi z Gniezna, ale całe życie spędziła w Sosnowcu, podejmując liczne działania i inicjatywy kulturalne. Jest członkiem m.in. Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz będzińskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, jurorem w licznych konkursach literackich i poetyckich. W 2016 roku otrzymała tytuł „Przyjaciela” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

- czytamy na stronie UM w Będzinie.

Wstęp na spotkanie wolny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress