Przyjęto budżet Będzina na 2018 rok

2017-12-14

Będzińscy radni jednogłośnie przyjęli budżet miasta na 2018 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Będzina na lata 2018-2028. 

Fot: UM w Będzinie

Nowy budżet ma umożliwić realizację kolejnych ważnych dla mieszkańców inwestycji i ciekawych przedsięwzięć.

Dzięki takiemu budżetowi będzie możliwa realizacja dalszych inwestycji na terenie miasta. Kontynuowane będą prace modernizacyjne budynków mieszkalnych i komunalnych, remonty dróg, powstaną także nowe miejsca postojowe oraz obiekty rekreacyjne.

- mówi prezydent Łukasz Komoniewski.

Tradycyjnie budżet uchwalono na ostatniej sesji w roku. Obrady były równocześnie okazja do wręczenia stypendiów wyróżniającym się uczniom i studentom Stypendiów Miasta Będzina za osiągnięcia w roku szkolnym i akademickim 2016/2017. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymało 41 młodych mieszkańców Będzina.

Wymagania regulaminu postawiły przed stypendystami poprzeczkę bardzo wysoko – mogą się oni pochwalić wysokimi średnimi ocen, a jednocześnie licznymi sukcesami naukowymi, artystycznymi i sportowymi w skali województwa, kraju, a nawet na arenie międzynarodowej. Sukcesy młodych ludzi są z całą pewnością powodem do radości i dumy nie tylko rodziców, nauczycieli, trenerów, ale również dla władz samorządowych naszego miasta.

- przekazuje będziński magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress