Rekordowy budżet w Czeladzi

2017-12-22

Podczas ostatniej w tym roku sesji, czeladzka Rada Miejska przyjęła budżet miasta na rok 2018. W głosowaniu udział wzięło 21 radnych. Za jego przyjęciem zagłosowało 18 radnych, a przeciwko było 3 z nich. 

Fot: UM w Czeladzi.

Burmistrz miasta nie ukrywa, że ostatni uchwalony przez niego w tej kadencji budżet śmiało można nazwać rekordowym i to pod wieloma względami. Powodem do dumy są niewątpliwie dochody miasta, które zostały zaplanowane na poziomie ponad 162 mln zł.

Przypomnę, że jak obejmowałem funkcję burmistrza w 2014 roku, dochody i wydatki miasta wynosiły nieco ponad 97 mln. zł. Warto też przypomnieć, że w 2014 roku na inwestycje wydano ok. 2 mln zł, a ja na przyszły rok zaplanowałem na realizację inwestycji prawie… 43 mln. zł., to jest więcej niż wydano na ten cel przez całą poprzednia kadencję. Warto zaznaczyć, że ponad połowę tych środków chcemy pozyskać ze środków unijnych. Podkreślę także, że mimo tak wysokich wydatków inwestycyjnych, nie planujemy zwiększenia zadłużenia miasta, które od początku kadencji spadło z poziomu 33% w stosunku do dochodów w 2014 r. do ok. 22% w 2017 r. (a dopuszczalne, bezpieczne zadłużenie dla gminy wynosi 60%).

- komentuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Przyjęty większością głosów budżet Czeladzi został pozytywnie oceniony przez Regionalna Izbę Obrachunkową. Za przyjęciem uchwały budżetowej glosowało 15 radnych porozumienia Wspólnie dla Czeladzi,oraz trzech radnych lewicy. Tylko trzech radnych nie zaaprobowało przyjęcia uchwały.

Poniekąd rozumiem też 3 radnych opozycyjnych, którzy pod czujnym okiem moich byłych i zapewne przyszłych konkurentów przybyłych na sesję, zagłosowali przeciw budżetowi, przecież wybory zbliżają się wielkimi krokami. Ja jednak mam nadzieję, że wszyscy bez wyjątku radni, a co najważniejsze nasi mieszkańcy, będą zadowoleni z wyników realizacji przyjętego budżetu na 2018 rok.

- dodaje burmistrz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress