Sosnowiec zaskarży zmianę nazwy Ronda Gierka (wideo)

2017-12-21

Decyzją Wojewody Śląskiego Rondo im. Edwarda Gierka stało się w ubiegłym tygodniu Rondem Zagłębia Dąbrowskiego. Za zgodą radnych władze Sosnowca zaskarżą zmianę nazwy skrzyżowania do Sądu Administracyjnego.

Skarga to nie protest przeciwko nowej nazwie, a sposobie wprowadzenia jej bez żadnych konsultacji.

Decyzja Wojewody jest decyzją ostateczną,  14 dni od opublikowania a o ile dobrze pamiętam była ona 13 grudnia, ta nazwa przestała funkcjonować. My przygotowujemy dla radnych projekt uchwały w sprawie zaskarżenia dej decyzji do sądu administracyjnego ponieważ chcemy aby postać Edwarda gierka pozostała w przestrzeni publicznej naszego miasta.

- mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przychylając się do głosów mieszkańców władze miasta zdecydowały się nie zmieniać nazwy skrzyżowania i chcą o nią walczyć. Dodatkowo w planach jest stworzenie wystawy poświęconej Edwardowi Gierkowi.

Ta wystawa prawdopodobnie będzie wystawiona w sali w Muzie, tam mamy takie specjalne pomieszczenia, które są przygotowane do tego typu prezentacji, a później na pewno znajdzie się w  sosnowieckim muzeum zagłębiowskim, jesteśmy w trakcie jego tworzenia.

-dodaje prezydent Sosnowca.

Jak podkreśla prezydent Sosnowca wystawa będzie obiektywna i rzetelnie przygotowana tak by pokazać zarówno blaski jak i cienie tej historycznej postaci.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress